Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Studia czy doświadczenie

12

Kuzyn zapytał mnie ostatnio, czy powinien szukać sobie studiów, czy raczej robić doświadczenie i kompletnie nie potrafiłam mu doradzić. Jak myślicie, co jest ważniejsze dla pracodawcy? Kuzyn szuka pracy w dziale informatyki i IT

Myślę, że jeśli pokażesz potencjalnemu pracodawcy jakieś kody stworzone podczas studiów, to potraktuje je też jako jakieś doświadczenie

Dokładnie tak, informatycy mają trochę łatwiej, mój chłopak też pokazał swoją bibliotekę kodów i był to duży atut, pomimo braku doświadczenia stricte zawodowego

Często bez wykształcenia nie znajdziemy pracy, nawet z doświadczeniem. Więc trzeba zadbać o jedno i o drugie

Będąc na studiach trzeba zadbać o samokształcenie, ponieważ takich osób jak my, uczących się danych rzeczy będzie mnóstwo

Warto uczyć się tego co uznamy za przydatne i skupić się na tym oraz na rzeczach, które nas zainteresują. Jeśli będziemy mieli takie same wykształcenie jak inni, ale będziemy umieli wykazać się swoimi umiejętnościami, to bez wątpienia wybijemy się z tłumu.

Pracodawcy stawiają na doświadczenie, ale w każdej lepszej pracy trzeba mieć wykształcenie, więc z tego wniosek, że trzeba równocześnie się uczyć i zdobywać doświadczenie

Według mnie nie ma co budować doświadczenia bez dyplomu ukończenia studiów

Doświadczenie jest potrzebne, ale bez wykształcenia będzie nam ciężej niż bez doświadczenia

Ja pomimo tego, że jestem po studiach to strasznie ciężko jest mi znaleźć dobrą pracę przez brak doświadczenia

12