Menu Zamknij

Forum


Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt czy wynajmować?

Dzień dobry pytanie do znawców- czy lepiej sprzedać mieszkanie i spłacić 60-70% kredytu na dom czy lepiej nie sprzedawać mieszkania i wynajmować spłacając z odstępnego 60% raty? Czy jest jakaś zasada albo wzór do obliczeń co się lepiej opłaca?

To zależy. Jeżeli masz poduszkę finansową i jesteście gotowi wziąć na barki utrzymanie kredytu oraz mieszkania w sytuacji gdy mieszkanie stoi puste lub trafiasz na nieuczciwych najemców to je zostaw. Ja byłam w takiej samej sytuacji. Były dwa mieszkania, oba musieliśmy sprzedać bo budowa domu pochłonęła nieprzewidywalne kwoty. Teraz mamy jedno, fakt, że ze spadku ale długo stało puste (mieszkań na wynajem w moim mieście je zatrzęsienie) i były problemy z najemcą który nie płacił. Niestety w czasach pandemii eksmisja nie istnieje tak więc... polecam solidną poduszkę finansową BTW.

Od siebie polecam szczególnie Homly https://homly.to/  - jesli bedziecie chcieli sprzedac mieszkanie, możecie uzyskać od nich dobrą sumę (oczywiśćie jeśli jest to nieruchomość w wiekszym mieście).