Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

pracownicy sezonowi

Mam małą uprawę truskawek, więc praca typowo sezonowa. Przedsiębiorstwo nieduże, jednak ludzie do pracy potrzebni na te 3 miesiące w roku. Jak to zorganizować, żeby mieć pewnych ludzi na każdy rok? Nie dam im zatrudnienia na cały rok ale też potrzebuję sprawdzonych ludzi co każdej wiosny...

Najlepiej celować w nastolatków i młodzież uczącą się, jak w jedne wakacje znajdą fajną pracę, to później co roku będą chcieli tam wracać

Niekoniecznie to jest reguła, zazwyczaj z roku na rok mają większe wymagania

Moja znajoma zbiera sezonowo owoce i mówi że praktycznie z roku na rok coraz więcej dostaje bo nie ma ludzi do pracy

A to chyba co człowiek to opinia, bo ja słyszałam że ceny w miejscu stoją i tak jak się kiedyś dostawało powiedzmy 5 zł za zebrany kilogram,  tak teraz dalej jest to ten sam piątak

Warto z pracą sezonową celować w młodych ludzi szukających zarobku w okresie wakacyjnym

Tęsknię za czasami, kiedy pracowało się tylko 2 miesiące w ciągu całego roku

Najlepiej podłapać kontakt z pracownikiem, wziąć jego numer telefonu i powiedzieć, że za rok również zapraszasz i że się do nich odezwiesz

Może nawet uda się wyłapać kogoś, kto będzie chciał co sezon sobie dorobić w taki sposób, przykładowo na jakiś wakacyjny wyjazd