Menu Zamknij

Forum


Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Potrzeba kredytu

Ja radzę wszystkim zastanawiającym się nad kredytem przemyśleć to kilka razy. Ja przez to mam teraz długi, bo w euforii poleciałem do banku i zacząłem inwestycję która nie wypaliła i pieniądze rozpłynęły się w powietrzu.

Przykro mi takie coś czytać, ale życie jest brutalne. Jeśli pożyczamy pieniądze to musimy mieć 100% pewności, że uda nam się je oddać.

Cytat z romek data 25 stycznia 2019, 00:56

Przykro mi takie coś czytać, ale życie jest brutalne. Jeśli pożyczamy pieniądze to musimy mieć 100% pewności, że uda nam się je oddać.

To wcale nie takie proste jak piszesz. Życie zmienia się szybciej niż byśmy czasem chcieli, dziś masz super płatną pracę, a jutro Cię zwalniają i nic na to nie poradzisz.

Ja póki co żyję w przekonaniu, że kredyt należy brać w ostatniej kolejności, jak już inne metody zaoszczędzenia pieniędzy zawiodą

Ja czasem zamiast brać kredyt, wolę kupić coś na raty, bo wychodzi to o wiele korzystniej

Mi branie kredytu też przychodzi łatwo, za łatwo na szczęście mąż mnie przed tym powstrzymuje

Ja póki co korzystałem jedynie z chwilówek na nieduże kwoty. Boję się wziąć duży kredyt na dłuższy okres, bo nie mam na tyle pewnej pracy

Ja typowy kredyt wziąłem tylko po to by zainwestować. Niestety wyszedłem blisko zera, bo zarobiłem, ale nie na tyle by przebić wartość oddawanej do banku kwoty.

Ja wszystko sobie rozpisuję w Excelu i dokładnie liczę, by wiedzieć że taki kredyt mi się opłaci

Ja przed wzięciem kredytu na zakup samochodu (używanego) spędziłem wiele godzin z kalkulatorem i kartką, żeby mieć pewność, że wszystko dobrze obliczyłem i zaplanowałem