Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Pomoc z kredytem

Szukam kogoś, kto pomoże mi zrozumieć jak działa oprocentowanie kredytu, dlaczego muszę spłacić taką, a nie inną kwotę i czemu raty nie są równe. Będę bardzo wdzięczna

Ja podłączam się do pytania, w młodości tego nie było, a teraz tylko z telewizora słyszę o jakichś oprocentowaniach i ratach, a nikt nigdy nie wytłumaczy człowiekowi po ludzku o co tu chodzi.

RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli to jaki koszt pożyczki poniesiemy w odniesieniu do jednego roku

Doskonale Panią rozumiem, sam czytając te broszury informacyjne wyszukuję znaczenie tych bankowych terminów

Oprocentowanie, to jakby kwota jaka należy się komuś za to, że pożyczył Ci te pieniądze. A w przypadku lokaty będzie to kwota należna Tobie, za zainwestowanie swoich środków.

Też tego wszystkiego nie byłem w stanie pojąć, aż do czasu pierwszego kredytu, który wziąłem

A raty nie zawsze są równe, bo na ich wysokość może wpływać właśnie oprocentowanie które jest nałożone na Twój kredyt

Wszystko zależy też od rozłożenia kredytu w czasie

Oraz od wysokości kwoty, którą bierzemy

Jak czytam ilość czynników, to wiem, że na jednej wizycie w banku się nie skończy w moim przypadku