Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Płatności zbliżeniowe telefonem

Zmieniłam telefon i widzę, że ma moduł NFC, co oznacza, że mogłabym zacząć płacić nim jak kartą. Co muszę zrobić, żeby taka opcja została aktywowana, konieczna będzie wizyta w banku?

Czy ktoś z was tego korzysta, bo zastanawiam się też na ile to jest bezpieczne?

Według mnie jest to bezpieczne, bo nie zapłacisz nie odblokowując telefonu, więc póki zablokowany jest bezpieczny. U mnie działa to tak, że muszę uaktywnić moduł NFC w telefonie i aplikacja bankowa jest już z nim powiązana, więc po zbliżeniu do terminala wszystko dzieje się automatycznie.

Ja sobie tego nie aktywowałam, boję się że przez kradzież telefonu mogłabym stracić jeszcze swoje oszczędności

Ja tam uważam na swój telefon, poza tym nikt nie ukradł mi go przez kilkanaście lat, to czemu miałoby się to zdarzyć teraz, gdy nawet bezdomni mają własne telefony? A takie płacenie jest super wygodne, bo nie muszę szukać portfela w torebce.

Ja mam to jako alternatywę, czasem zdarza mi się rano wyjść do piekarni bez portfela i warto mieć wtedy czym zapłacić, a nie wracać do domu z pustymi rękami.

Ja zaczęłam tak płacić odkąd zmieniłam telefon z Androidem na Iphone. Tam to trwało wieki, a tu szybciej niż moja zwykła karta 😀

Mi już weszło to w nawyk i bardzo rzadko sięgam po portfel gdy za coś płacę

Ja tam nie aktywowałam tej funkcji, stwierdziłam, że po co mi to, skoro mam zawsze pod ręką zwykłą kartę.

Mi bardzo wygodnie płaci się smartwatchem, szczególnie gdy biegam i nie mam przy sobie telefonu

Ja czekam na zmianę telefonu, ponieważ w obecnym nie mam NFC i bardzo brakuje mi możliwości płacenia telefonem