Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

NBP - najlepszy?

Czy tok myślenia, że nasz Bank Narodowy jest najlepszy będzie prawidłowe? Z nazwy wydaje się bardzo pewny.

Miałam kiedyś konto w NBP i wszystko było w porządku, oczywiście wtedy banki oferowały o wiele mnie usług niż teraz

Cytat z Jolka data 21 stycznia 2019, 00:16

Miałam kiedyś konto w NBP i wszystko było w porządku, oczywiście wtedy banki oferowały o wiele mnie usług niż teraz

Oj ludzie 😀 NBP to tzw. bank banków. Osoba fizyczna nie może sobie założyć tam konta, lokaty czy pożyczyć od nich pieniędzy 😛  W pierwszej kolejności to w ogóle prowadzi działalność emisyjną czyli robi dla nas pieniążki, oprócz tego, jak już wspomniałam, prowadzi rozliczenia banków no i oczywiście dysponuje budżetem państwa

Także ciekawi mnie gdzie koleżanka Jolka tak naprawdę miała otwarte konto, bo to że w NBP nie to już wiemy

Aż dziwne, że ktoś w ogóle pomyślał, że w Banku Narodowym można mieć konto

Teraz się trochę uśmiałem czytając komentarz o koncie w NBP 😉 ludzie to jednak mają wyobraźnię

N jak narodowy, N jak największy, to dlaczego by nie N jak najlepszy

Co ktoś rozumie przez pytanie, czy NBP jest najlepszy? W jakich kategoriach to rozpatrujemy i z jakim innym bankiem chcemy go porównać?

Raczej nie do końca możemy porównać Narodowy Bank Polski z jakimś innym, chyba że z bankiem narodowym innego państwa