Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Konto walutowe

12

Czy ktoś otwierał ostatnio może konto walutowe i jest na bieżąco, gdzie będzie się to najbardziej opłacać?

Większość dużych banków ma je w swojej ofercie i spokojnie możesz liczyć na to, że operujesz tam dolarami, funtami i euro, co daje Ci już duże pole do popisu jeśli chodzi o waluty

Ja mam konto walutowe w Nest Banku i pomaga mi ono podczas podróży, bo nie muszę ciągle wymieniać gotówki, jak dostaję ją w euro np to tak sobie ją trzymam

Podłączam się do pytania, ponieważ myślę nad wyjazdem za granicę na rok i przyda mi się konto walutowe

Ja widziałem super oferty, przy zakładaniu konta przez internet

Cytat z Kubusiek data 23 marca 2019, 10:46

Ja widziałem super oferty, przy zakładaniu konta przez internet

Dokładnie tak, najlepsze oferty znajdziesz przy otwarciu rachunku przez internet

Jedno jest pewne, operacje na walutach i ich wymiana wychodzi najkorzystniej przez internet

Mój dziadek coś mi mówił, że ma konto walutowe i śledzi kursy walut. Dzięki temu zawsze wymienia po najlepszym kursie jadąc na wakacje za granicę

Zastanawiam, czy opłaca mi się otwierać konto walutowe, skoro moje zwykłe obsługuje normalnie płatności za granicą

To zależy, jak często jesteś za granicą. Płacąc swoją zwykłą kartą musisz doliczyć do każdej transakcji opłatę za przewalutowanie, a mając konto walutowe w walucie w której akurat płacimy nie ponosimy żadnych kosztów

12