Menu Zamknij

Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Dobra lokata

Jaka lokata będzie dobrym wyborem? Z miesięczną, czy dzienną kapitalizacją odsetek?

Ja mam miesięczną kapitalizację, co pozwala po kilku miesiącach liczyć odsetki już od sporej względem początku kwoty.

Sugeruję przeniesienie tego tematu do działu o inwestowaniu 😉

Pamiętam jak to jeszcze na studiach liczyłam 😀 Tyle co wiem do teraz, to że zmienne oprocentowanie wychodzi korzystniejsze, ale to wszystko kwestia jeszcze innych czynników

Ja mam miesięczną kapitalizację odsetek. Jak porównywałem ją sobie z taką lokatą, która ma dzienne to wychodziło bardzo podobnie, więc wybór nie był zbyt trudny

Kiedyś bardziej opłacały się lokaty dzienne, bo zazwyczaj omijały podatek Belki, niestety te czasy odeszły już w niepamięć

Cytat z lukaszek data 29 stycznia 2019, 13:33

Kiedyś bardziej opłacały się lokaty dzienne, bo zazwyczaj omijały podatek Belki, niestety te czasy odeszły już w niepamięć

Jak sobie policzę ile dzięki temu więcej udało mi się zarobić, to aż łza w oku się kręci

Ja kiedyś byłam napalona na umieszczanie pieniędzy na lokatach, ale zarobienie 3,5% w skali roku na 1000 zł, potem jeszcze z uwzględnieniem podatku to wychodzi naprawdę tyle co nic

Ja na lokatę mówię leniwe oszczędzanie, bo ani my nie podejmujemy żadnej akcji, ani nasze pieniądze