Menu Zamknij

Forum


Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Czym są pożyczki prywatne? Kto ich udziela i na jakich zasadach? [CASE STUDY]

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze, możemy skorzystać z pożyczki prywatnej. Pożyczka taka jest umową zawartą pomiędzy osobą pożyczającą, a osobą prywatną, firmą, czy  organizacją. Istotną kwestią jest brak pośrednika!

Pożyczki prywatne, kto udziela?

Pożyczka taka, może zostać udzielona przez rodzinę, lub naszych bliskich znajomych – wtedy zwykle nie ponosimy kosztów odsetek. Możemy także skorzystać z pożyczki społecznościowej. Jest to stosunkowo nowa forma udzielania pożyczek w Polsce.

Pożyczki prywatne jak to wygląda?

Odbywa się poprzez zalogowanie się do określonego portalu, który ułatwia nawiązanie kontaktu z osobami posiadającymi kapitał pieniężny. Jeśli jesteśmy osobą pożyczającą pieniądze i chcemy to zrobić przez portal, powinniśmy uważać – portale nie są w stanie do końca zweryfikować komu pożyczymy pieniądze. Jednak takie rozwiązanie ma również zalety - obie strony mogą ustalić między sobą umowę, taką na jakiej im zależy. Pożyczkę prywatną możemy zaciągnąć również od osoby prywatnej, której nie znamy. Często takie oferty możemy spotkać na różnych portalach społecznościowych, czy w gazetach.

Według mnie to temat do zamknięcia, znalazłem odpowiedzi na te pytania w innych, już istniejących wątkach